Pistolet do prania tapicerki samochodowej i czyszczenia plastików potrafi znacznie ułatwić pracę przy samochodzie. Popularne urządzenia typu „tornado gun”, takie jak Masner Pefektor Black to doskonała opcja dla myjni samochodowych, salonów auto detailingu oraz amatorów kosmetyki samochodowej. W poniższym poradniku przybliżymy korzyści z używania tego typu sprzętu.

 

Czyszczenie tapicerki przy pomocy Perfektor Black

Co to jest pistolet czyszczący?

Pistolet piorący Masner Perfektor Black przeznaczony jest do czyszczenia na mokro różnych zabrudzeń tapicerki, choć nie tylko. Równie dobrze można nim czyścić karoserię, elementy z tworzywa sztucznego, nawiewy powietrza czy dywaniki. Sam pistolet wykonany jest z metalu, dzięki czemu jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ogromną korzyścią jest też jego ergonomiczny kształt, który ułatwia czyszczenie tapicerki i redukuje zmęczenie użytkownika zaangażowanego w ten proces.

Jak działa pistolet czyszczący?

Sęk w tym, aby czyszczenie podsufitki czy foteli było skuteczne, a przy tym również i stosunkowo proste. Jak jest w tym przypadku? Pranie wnętrza samochodu jest tu łatwe i szybkie, środek czyszczący nanosi się bowiem na wybraną powierzchnię z odległości 3-5 cm. Pistolet wyposażony jest w duży, litrowy zbiornik na płyn czyszczący. Z kolei w jego wnętrzu, standardowy gumowy wężyk (znany z podobnych urządzeń) został zastąpiony dyszą na łożysku, zasilaną sprężonym powietrzem.

Dzięki temu na czyszczony element piana nanoszona jest pod dużym ciśnieniem z możliwością regulacji tak przepływu powietrza, jak i ilości pobieranego płynu, co pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń. Co istotne, środek czyszczący jest tu mieszany z powietrzem, co przekłada się na maksymalną efektywność odkurzacza, a tym samym również niższe koszty eksploatacji.

Zbliżenie na końcówkę rozpylającą pistoletu do prania tapicerki samochodowej Perfektor Black

 • PERFEKTOR BLACK
  Pistolet do czyszczenia wnętrza auta
 • MASNER OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY 1L
  Opryskiwacz ciśnieniowy 1 L
 • MASNER OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY 1,5L
  Opryskiwacz ciśnieniowy 1,5 L
 • MASNER OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY 2L
  Opryskiwacz ciśnieniowy 2 L

Zobacz produkty

Korzyści z użycia pistoletu Masner Perfektor Black

Największą zaletą pistoletu Masner Perfektor Black jest jego skuteczność. Dzięki temu, że znajduje się w nim dysza wytwarzająca wysokie ciśnienie, czyszczenie jest skuteczniejsze niż w innych dostępnych na rynku pistoletach i odkurzaczach czyszczących. Poza tym ten pistolet do czyszczenia tapicerki ceniony jest za ergonomiczny kształt, przekładający się na mniejsze zmęczenie ręki.

Porównanie kokpitu wyczyszczonego przy pomocy Perfektor Black z niewyczyszczonym kokpitem

Dla kogo jest przeznaczony?

Z pistoletu Masner Perfektor Black korzystać mogą kierowcy prywatni i zakłady oferujące profesjonalne czyszczenie tapicerki, dywanów i innych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, a nawet karoserii. Zaleca się go jednak między innymi osobom prywatnym, które chcą mieć czyste fotele, a przy tym nie wydawać wielu środków na zlecenie czyszczenie wnętrza profesjonalnym firmom sprzątającym.

Czyszczenie drzwi samochodu przy pomocy pistoletu Perfektor Black

Jaka chemia do pistoletu Masner Perfektor Black?

Chcąc uzyskać największą efektywność, pistolet do prania tapicerki Masner Perfektor Black powinien być stosowany z połączeniem odpowiednich kosmetyków samochodowych, do których należą:

* koncentrat do mycia plastików i tapicerek K2 ARTUS — koncentrat służący głównie czyszczeniu tworzyw sztucznych, a więc plastiku, gumy, linoleum, ale nadaje się też do mycia tapicerek, dywanów i ekoskóry. Przy jego wykorzystaniu można usunąć najcięższe zabrudzenia. Co istotne, po zakończeniu czyszczenia nie zachodzi tu potrzeba spłukiwania środka, co pozwala skrócić czas trwania całego procesu.

* płyn do prania tapicerki K2 LOTAR — ten niskopieniący się koncentrat służy do czyszczenia wszystkich materiałów w samochodzie od weluru, przez zwykły materiał, aż po alcantarę. Nadaje on tkaninom świeżości i nie powoduje ich odbarwień.

* proszek do prania tapicerek K2 TORNADO — ten środek nadaje się do mycia foteli, ale także plastiku i podsufitek. Jego ogromną zaletą jest wydajność, gdyż 1 kg proszku wystarczy do umycia 100 m2 czyszczonej powierzchni. K2 Tornado usuwa plamy suche i tłuste, nie osłabiając przy tym struktury pranych powierzchni.

* profesjonalny odświeżacz powietrza K2 DEOCAR — ten środek wprawdzie nie służy samemu czyszczeniu, ale warto wziąć go pod uwagę po zakończeniu mycia wnętrza auta. Ma on ekskluzywny i bardzo silny aromat, przez co zaleca się jego rozpylenie.

Wlewanie K2 Artus do zbiornika pistoletu Perfektor Black

Co można czyścić pistoletem Masner Perfektor Black?

Nie ulega więc żadnym wątpliwościom, że pistolet czyszczący Masner Perfektor Black to znakomity środek, który pozwala z powodzeniem usunąć nawet najcięższe zabrudzenia powstałe we wnętrzu auta, na jego fotelach, podsufitce, ale też elementach plastikowych. Jakby tego mało zawsze wykorzystać można go do mycia dywanów, chodników, a nawet mebli tapicerowanych, dzięki czemu jest to produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu.

Sprawdź poprzedni artykuł: ,,Jaki podnośnik samochodowy wybrać?”